Uśmiechnij się z Kiepurą na Górze Parkowej
„Usta milczą, dusza śpiewa”, „Brunetki, blondynki” i inne przedwojenne szlagiery oraz arie operetkowe będzie można usłyszeć w ośrodku PKL na Górze Parkowej w Krynicy – Zdroju już w najbliższy czwartek, 15 sierpnia, podczas wyjątkowego muzycznego widowiska „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Wstęp na koncert jest wolny.
„Uśmiechnij się z Kiepurą” to widowisko, które przez lata gromadziło wielotysięczną widownię na krynickim deptaku i na Górze Parkowej. Od kilku lat grane jest z powodzeniem na scenach w Polsce i za granicą, między innymi w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. W tym roku Jan Kiepura w towarzystwie małżonki Marty Eggerth i brata Władysława pojawią się w ośrodku PKL na Górze Parkowej.
W rolę najsłynniejszego przedwojennego tenora wcieli się Adam Sobierajski, solista Opery Krakowskiej, jako jego żona wystąpi Anna Lasota z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Towarzyszyć będzie im po raz pierwszy na Górze Parkowej Orkiestra Arte Symfoniko, pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Koncert wypełnią porywające duety operetkowe i rzecz jasna kiepurowskie, filmowe szlagiery. Nie zabraknie też zabawnych scen i anegdot , które opowie pomysłodawca i autor widowiska Łukasz Lech.
Jan Kiepura, najpopularniejszy polski gwiazdor scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, zajmuje szczególne miejsce w pamięci mieszkańców Krynicy-Zdroju oraz odwiedzających ją gości. Sławny tenor za pieniądze zarobione na światowych scenach w latach trzydziestych wybudował w mieście najbardziej luksusowy wówczas w uzdrowisku hotel – willę Patrię. Był to jedyny polski dom Jana Kiepury. Żonę, Martę Eggerth, węgierską śpiewaczkę operetkową poznał na planie filmu „Dla Ciebie śpiewam” . Byli jedną z najbardziej znanych par swoich czasów, o ich życiu pisały kolorowe magazyny dwudziestolecia międzywojennego.
Wspólnie z aktorami wcielającymi się w tę parę przedwojenne szlagiery będzie można śpiewać na Górze Parkowej od godz. 16:00. Organizatorem koncertu są Polskie Koleje Linowe. Wstęp na widowisko jest wolny. Obowiązują bilety na kolej linowo - terenową PKL.