Zobaczcie co warto zobaczyć, z czego skorzystać przy okazji wizyty na Jaworzynie Krynickiej.

KOLEJ LINOWO-TERENOWA NA GÓRĘ PARKOWĄ
Nad Krynicą Zdrój wznosi się Góra Parkowa, która jest terenem popularnego Parku Zdrojowego, założonego w 1919 roku z licznymi drogami spacerowymi i ścieżkami zdrowia. Kolej linowo-terenowa na Górę Parkową w Krynicy była pierwszą tego typu koleją w Polsce i zachowała do dziś swój charakter– stając się swego rodzaju zabytkiem jeszcze przedwojennej myśli technicznej. Krynica od ponad 73 lat korzysta z kolei na Górę Parkową i jej historia dowodzi jak bardzo srebrne wagoniki stały się częścią tej pięknej tradycji, dzięki której beskidzkie uzdrowisko, co roku przyciąga setki tysięcy ludzi. Dolna stacja kolei znajduje się na końcu „deptaka", przy ulicy Nowotarskiego, w sąsiedztwie pijalni „Jana". W pobliżu górnej stacji kolei znajduje się teren zabaw dla dzieci i nie tylko dla nich, na który składają się „Rajskie ślizgawki" – zjeżdżalnie o rozmaitym stopniu trudności, zjeżdżalnia pontonowa, „indiańska wioska" oraz stylowa restauracja przyciągająca miłośników dobrej kuchni. Wszystkich, którzy lubią tańczyć zapraszamy na górna stację pod pergole na „five o'clock", gdzie przy dobrej muzyce można miło spędzić czas. Spragnionym spokoju proponujemy romantyczny spacer ścieżkami do „źródełka miłości".

SANKOSTRADA
Zapraszamy wszystkich Państwa, niezależnie od wieku, do szaleńczej zabawy na wielosezonowym torze saneczkowym w Krynicy Zdroju. Doskonałe położenie na stoku góry Iwonka, nieziemska atmosfera, malownicze krajobrazy, profesjonalna obsługa oraz wiele innych atrakcji sprawia, że chwile spędzone wspólnie z nami będą na pewno niezapomniane.
Długość trasy ok. 1 km, różnica poziomów 55 metrów. Czas zjazdu około 2 minut. Trasa jest oświetlona.

PARK LINOWY KRYNICY-ZDROJU
Obejmuje 55 przeszkód, w tym cztery trasy: niską, średnią, wysoką, zjazdową oraz BigSwing – skok w trajektorii wahadła. Łączna długość zjazdów to ponad 260 m. Na terenie parku można skorzystać również z profesjonalnej ścianki wspinaczkowej, trampoliny i mini placu zabaw.

CAŁOROCZNE LODOWISKO
W Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju znajduje się lodowisko o wymiarach 30x60 m, z trybunami dla 2635 osób (miejsca siedzące) i ok. 300 stojących oraz 6 dużych szatni dla zawodników. W hali czynna jest wypożyczalnia łyżew figurowych i hokejowych oraz siłownia wyposażona w sprzęt do ćwiczeń siłowych i aerobowych. Na miejscu zapewniona jest fachowa opieka instruktorska. Przed Halą Lodową znajdują się korty tenisowe.

TOR GOKARTOWY
Tor gokartowy w Tyliczu zaprasza wszystkich pasjonatów motoryzacji na emocjonujące przejazdy gokartami w sezonie letnim od 1 lipca do 30 sierpnia w godz. od 14.00 - 20.00. Tor zbudowany jest na płycie lodowiska o powierzchni 1800 m2 , szerokość pasa wynosi od 5 do 6 m.

MUZEUM NIKIFORA W KRYNICY ZDROJU 
Znajdują się w nim obrazy i pamiątki po słynnym malarzu-prymitywiście, Nikiforze Krynickim (prawdziwe nazwisko Epifaniusz Drowniak). Muzeum ulokowane jest w drewnianym budynku "Romanówka" w centrum Krynicy, przy Bulwarach Dietla, tuż za Starym Domem Zdrojowym. Do budynku prowadzi mostek ponad potokiem Kryniczanka. Muzeum to jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

MUZEUM ZABAWEK "BAJKA"
Otwarte w budynku Nowych Łazienek Mineralnych MUZEUM ZABAWEK „BAJKA”. Jest to filia muzeum działającego już od wielu lat w Kudowie Zdroju. Muzeum Zabawek to miejsce, gdzie każdy może się przenieść do innego świata, w którym dzieci z radością i zdumieniem odkrywają zabawki swoich rodziców i dziadków, a dorośli z uśmiechem przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji.

MUZEUM TURYSTYKI GÓRSKIEJ NA JAWORZYNIE KRYNICKIEJ
Jest to jedno z kilku działających w polskich górach prezentujących historię ich poznawania oraz przybliżających tradycje uprawiania turystyki górskiej w Polsce oraz na ziemiach, które niegdyś do Polski należały. Muzeum na Jaworzynie krynickiej otwarto w 1970 roku. Jego ekspozycja poświęcona jest przede wszystkim historii turystyki na terenie Beskidu Sądeckiego oraz walkom partyzanckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej.

OGRODY SENSORYCZNE W MUSZYNIE
Ogród zmysłów (sensoryczny) w Muszynie jest zaprojektowany, aby oddziaływać na wszystkie zmysły gości. Ogród jest zlokalizowany w Parku Zdrojowym Zapopradzie. W ogrodzie znajduje się ścieżka spacerowo-rekreacyjnie, która pełni funkcję terapeutyczną oraz naukową dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na kilka stref: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Tu, w ogrodach sensorycznych położonych na malowniczym wzgórzu, zwiedzasz wszystkimi zmysłami.

POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY
Popradzki Park Krajobrazowy to jeden z najstarszych parków krajobrazowych na terenie Karpat. Został powołany w 1987 r. i rozciąga się na terenie Beskidu Sądeckiego w pasmach Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej. Powierzchnia Parku wynosi łącznie 54 392,7 ha i jest jednym z największych na terenie Polski. Wyróżnia się dominacją lasów i dużą ilością źródeł wód mineralnych (zidentyfikowano ok. 70 ujęć wodnych, co stanowi 20% wszystkich zasobów w Polsce). W rozległych, zwartych lasach żyje wiele gatunków ssaków leśnych, jak np.: wilki, rysie, jelenie, sporadycznie żbiki i niedźwiedzie. Występują górskie ptaki: orzeł przedni, płochacz halny, drozd obrożny, puchacz, puszczyk uralski, a do osobliwości należy wąż Eskulapa. 
Ogółem na terenie Parku znajduje się około 350 km oznakowanych szlaków turystycznych uzupełnionych o sieć znakowanych szlaków rowerowych, narciarskich i konnych. Ofertę szlaków turystycznych wzbogacają ścieżki dydaktyczne i edukacyjne, których na terenie Parku jest obecnie jedenaście.
Ciekawym obiektem jest pomnik przyrody nieożywionej na stoku Jaworzyny Krynickiej – Diabelski Kamień. To skała pochodzenia osadowego – piaskowiec wyróżniający się oryginalnym kształtem przypominającym dużego pięciometrowego grzyba.

WODY MINERALNE
Woda mineralna jest niezwykle ważna dla naszego organizmu. Jej właściwości obejmują szereg różnorodnych cech dzięki, którym możemy być zdrowi i cieszyć się doskonałym samopoczuciem. Składniki mineralne zawarte w wodzie do picia sprzyjają właściwej przemianie materii i zapobiegają różnorodnym schorzeniom i dolegliwościom. Krynickie wody mineralne dostępne są w pijalniach: Pijalni Głównej (wody: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber), Pijalni „Mieczysław” w Starym Domu Zdrojowym (woda: Mieczysław), Pijalni „Jan” u podnóża Góry Parkowej (woda: Jan, Józef), Pijalni „Słotwinka” (woda: Słotwinka).

więcej informacji o atrakcjach znajdziecie na stronie Krynickiej Organizacji Turystycznej www

Jak działa PKLPass