FAQ Góra Parkowa


Tak, na szczycie Góry Parkowej działa Parkowa Restauracja i Parkowa Kawiarnia. Parkowa Restauracja znajduje się na I piętrze stacji górnej i serwuje wyśmienitą kuchnią z lat 30'.
Parkowa Kawiarnia zlokalizowana jest na Pergoli, dostępne tu słodkości i desery to Krynickie specjały. Zapraszamy!


Tak. Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie przez każdego konsumenta ważnej Karty Dużej Rodziny przed zakupem biletu na kolej. Zniżka 5%
Zniżka obowiązuje na zakup w punktach stacjonarnych (kasa lub BOK PKL S.A.), oraz nie łączy się z biletami łączonymi, innymi promocjami, usługami i towarami


Najlepsze widoki z Góry Parkowej można podziwiać z nowo odbudowanych tarasów Parkowej Restauracji.
Przy dobrej widoczności z tarasu po stronie Pergoli widać Tatry, Wielką Fatrę, Beskid Sądecki i Beskid Niski.
Po drugiej stronie budynku stacji górnej, na tarasie Restauracji zlokalizowanym nad peronem, podziwiać można Krynicę Zdrój i łagodne wzgórze Sądecczyzny.


Tak, alejki spacerowe w Parku Zdrojowym są wystarczająco szerokie dla wózków, jednak miejscami mocno kamieniste.


Samochody osobowe mogą parkować na płatnych parkingach przy:
- ul. Pułaskiego (między nr 2 i 4), obok „Berła”
- ul. Zdrojowej - obok Informacji Turystycznej, naprzeciwko budynku Poczty
- ul. Kraszewskiego 1 - obok Pasażu Krynickiego
- na płatnych miejscach postojowych przy ul. Kościelnej i ul. Cichej obok kościoła Wniebowzięcia NMP
Autobusy mogą parkować na parkingu przy ul. Kraszewskiego 1, obok Pasażu Krynickiego.


Najbliższe bankomaty:
- PKO BP - ul. Zdrojowa 1
- BZWBK - ul. Zdrojowa 4
- PEKAO S.A. - ul. Piłsudskiego 3


Park Zdrojowy na Górze Parkowej poprzecinany jest alejkami i ścieżkami, którymi można dotrzeć w różne miejsca Krynicy. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi miejscami oraz opisami tras spacerowych i biegowych:


Więcej informacji o ofercie Krynicy dla najmłodszych znaleźć można na:


Niestety nie mamy map Góry Parkowej. Zachęcamy do skorzystania z opracowań wydanych przez miasto Krynicę, tablic informacyjnych stojących w Parku oraz stron www poświęconych atrakcjom uzdrowiska.


Na Jaworzynę można się dostać autobusem lub samochodem. Należy kierować się drogą w kierunku Czarnego Potoku. Na końcu drogi znajduje się parking.
Jeżeli posiadają Państwo bilet łączony, przypominamy że jest on ważny 6 dni od daty zakupu (nie trzeba go wykorzystać w tym samym dniu na Górze Parkowej i na Jaworzynie).


Biletów rodzinnych nie mamy, ale rodzina może skorzystać ze zniżek i ulgowych / darmowych przejazdów dla dzieci kupując każdemu z nich odpowiedni bilet.


PKL postanowiło przyznać zniżki wszystkim seniorom. Nie mamy ulgi dla emerytów i rencistów, ale z biletów ulgowych mogą korzystać wszystkie osoby powyżej 65 roku życia.


Kolej na Górę Parkową to weteranka - wagonik pracuje tu nieprzerwanie od 1937 roku. Utrzymanie go w takiej sprawności by spełniał normy bezpieczeństwa wymaga znacznie więcej prac, które pociągają za sobą duże koszty. Chcemy zachować w ruchu tę wyjątkową, pierwszą w Polsce kolej, by mogli Państwo z niej korzystać. To przekłada się na ceny biletów.