Szczyt Mosornego Gronia jest wymarzonym miejscem rozpoczęcia wędrówki dla wszystkich tych turystów, którzy nie lubią dużych wysokości i znacznych ekspozycji. Nie ma tu trudnych podejść i łańcuchów. Łagodne zbocza Beskidów pokryte są lasami pełnymi grzybów i jagód.

Żółty szlak ze szczytu Mosornego prowadzi przez Cyl Hali Śmietanowej na Przełęcz Krowiarki (Lipnicką) skąd wybrać się można dalej na Babią Górę lub łagodną drogą przespacerować do schroniska na Markowych Szczawinach. Podążając za żółtymi znakami w drugą stronę dociera się do Zawoi Podryzowanej. Szlak kończy się na przystanku (busy do Krakowa i Suchej Beskidzkiej kursują regularnie). W bezpośredniej okolicy znajdują się sympatyczne karczmy regionalne, serwujące babiogórskie jadło. Warto tam zajrzeć i skosztować pierogów lub szarlotki z bitą śmietaną i lodami.

Nieoznakowaną drogą stokową (biegnącą w połowie stoku tunelem, pod trasą zjazdową) dojść można do Centrum „Korona Ziemi” i parku linowego. To nie lada atrakcja dla dużych i małych. Poznać tu można wszystkie szczyty tworzące koronę ziemi, jest też makieta Babiej Góry i muzeum sprzętu alpinistycznego. W sezonie turystycznym odbywają się ciekawe prelekcje i spotkania z zaproszonymi gośćmi – alpinistami, którzy opowiadają o swoich podróżach.

Ze szczytu można również przejść górami do centrum Zawoi (na Policę żółtym i czerwonym szlakiem, a następnie zielonym), dotrzeć do schroniska na Hali Krupowej i kaplicy na Okrąglicy. W lecie odprawiane są w niej msze święte dla turystów. Z Policy udać się można również na Przełęcz Zubrzycką i stamtąd podejść do Sidziny lub Zubrzycy. Wart zobaczenia jest wodospad na Mosornym Potoku. Prowadzi do niego niebieski szlak kończący się w Zawoi Mosorne.

Jak działa PKLPass